Кількість
|
Вартість
|
||
|
Кращим аналогом натурального паркету сьогодні можна сміливо вважати зручний та практичний ламінат для підлоги, доступна вартість якого поєднується з високим рівнем міцності та довговічності.
Ламінат – покриття для підлоги, що має декілька шарів, виготовлене на деревній основі, яка покрита особливим водовідштовхувальним шаром, папером для декору та шаром смоли на фініші. Матеріал є дошками, товщина яких може досягати 14 мм.
Міцне та універсальне покриття для підлоги не вимагає особливого догляду, його легко монтувати. Широкий вибір кольорів, планок та доступна ціна стали причиною широкої популярності подібного варіанту покриття для підлоги.
Що є ламінат?
Сучасний ламінат – це типова дошка, в основі якої знаходиться HDF плита з замковим з'єднанням. Під час виготовлення покриття на плиту з використанням високого тиску та температури наноситься декоративний шар з особливого паперу, потім захисне покриття та нижній шар, що стабілізує.
Стандартна структура планки містить 4 шари:
- Захистний шар. Виконується з акрилової або меламінової смоли, наноситься для захисту ламінату від пошкоджень, скупчення бруду, механічних подряпин. Виходячи із міцності захисного шару, встановлюється клас зносостійкості виробу.
- Декоративний шар. Для створення певного малюнка – дерево чи камінь, однотонний бетон, використовують один або кілька аркушів особливого паперу.
- HDF – несуча плита. Виготовляється з якісного деревного матеріалу і має високий ступінь щільності, який визначає рівень ударостійкості покриття.
- Стабілізаційний шар. З нижнього боку покриття наноситься шар зі спеціальним просоченням, що надає додаткової жорсткості всьому виробу. Зазвичай має водовідштовхувальну здатність.
Позитивні якості підлогового ламінату
- Привабливий естетичний вигляд. Подібне покриття для підлоги виглядає стильно та дорого. Ламінат має різну фактуру, може справляти поверхневий ефект, а унікальне колірне рішення поєднає покриття з будь-яким сучасним дизайном, що відповідає будь-яким польотам фантазії.
- Абсолютна натуральність. Підлогове покриття виробляється з використанням новітніх технологій, у його складі відсутні токсичні компоненти, які можу нашкодити здоров'ю людини та завдати шкоди навколишньому середовищу.
- Тривалий термін служби. За умови грамотно виконаного монтажу згідно з усіма чинними нормами та правилами підлогове покриття може прослужити до 20 років.
- Стійкість до високої температури. Невелика концентрація горючих компонентів забезпечує високий рівень пожежної безпеки ламінату, при цьому він чудово проводить тепло і нерідко використовується в комплексі з монтажем теплої підлоги.
- Висока надійність. Підлогове покриття сучасних перевірених брендів стійке до впливу вологи та променів ультрафіолету, механічних подряпин від взуття або кігтів домашніх тварин.
- Легкість у догляді. На відміну від паркету, ламінат не потребує особливого догляду з використанням спеціальних засобів. Щоб повернути сяйво покриттю, достатньо просто протерти його.
- Приваблива вартість. Ціна підлогового ламінату в рази нижча за вартість натурального паркету або тієї ж декоративної плитки, проте, за своїми експлуатаційними параметрами ламінат анітрохи не поступається подібним покриттям.
Які види ламінату можна замовити в інтернет-магазині?
Пропонований асортимент покриття для підлоги досить різноманітний. Різні варіанти ламінату ідеально підійдуть у різні види приміщень, але неправильно обране покриття здатне швидко стати непридатним. Важливо та корисно попередньо вивчити види покриття, перш ніж купити ламінат в інтернет-магазині.
Особливості дизайну панелей
Основна маса виробників покриття для підлоги намагається створювати імітацію інших видів матеріалів. Покупці можуть замовити ламінат із різним видом дизайну:
- Ламінат під дерево. Подібне покриття імітує натуральні дошки, навіть може мати невеликі борозенки, що нагадують річні кільця.
- Ламінат по камінь. Такий ламінат покритий візерунками, схожими на граніт або мармур.
- Дизайн під шкіру. Верхній шар подібного покриття підлоги нагадує зміїну шкіру. Такий дизайн можна побачити досить рідко, він відрізняється елегантністю та своєю незвичністю.
Клас зносостійкості
Всі види ламінату, що виготовляється, діляться на класи за рівнем стійкості до зносу. Існує кілька його різновидів:
- Ламінат 31 класу. Має досить низьку вартість, але не здатний витримувати великі навантаження, тому ідеально підійде в спальню або комору.
- Ламінат 32 класу. Універсальне покриття для підлоги, призначене для житлових приміщень. Можна укладати у вітальні, коридорі чи дитячій кімнаті. Навіть у разі інтенсивного навантаження збереже початковий зовнішній вигляд не менш як на 15 років.
- Ламінат 33 класу. Має підвищений показник зносостійкості. Ідеально підходить для приміщень із дуже високим навантаженням. Можна укладати у кухнях, коридорах, офісах компаній.
- Ламінат 34 класи. Призначений для комерційної експлуатації. Ідеально підходить для різноманітних установ, спортивних залів, супермаркетів. Стійкий до вологості та підвищених навантажень.
Тип замкових з'єднань
Якщо в процесі монтажу ламінат зазвичай укладають без спеціального сполучного шару, варто потурбуватися про правильний вибір замкових з'єднань для кріплення окремих дощок. Виробники пропонують кілька видів замків:
- Click. Варіант набивного замка, при якому на кінцях дощок виконуються фігурні виступи та спеціальні відповідні вирізки. Покриття для підлоги, зібране подібним способом, набагато дешевше за ціною, проте не розраховане на високі навантаження і вимагає спеціального досвіду в роботі з ним. Крім того, основа під ламінат має бути абсолютно рівною, щоб унеможливити розкриття замку.
- Lock. Більш сучасний варіант замку, який характеризується особливим розташуванням вирізки, коли виступ входить під кутом 45º, після чого клацанням вирівнюється в горизонтальне положення. Такі моделі покриття відрізняються більшою міцністю та легкістю у догляді.
Наявність фаски
Фаскою називають торцеву сторону ламінату, зрізану під відповідним кутом. При виборі покриття з фаскою або без неї варто врахувати чинні умови експлуатації:
- Ламінат з фаскою. Наявність глибокої фаски запобігає деформації дощок, значно збільшуючи при цьому термін служби покриття з повним збереженням його зовнішнього вигляду. Така фаска захищає ламінат від розбухання при впливі вологи, закриває щілини, що з'явилися. За допомогою фаски можна вирівняти поверхню підлоги.
- Ламінат без фаски. Подібний ламінат коштує набагато дешевше за попередній, і також має свої переваги. Наприклад, у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості, таких як кухня, ванна, краще використовувати покриття для підлоги, позбавлене фаски, щоб не накопичувалася волога в щілинах, розташованих між панелями. Коли в приміщенні вологе прибирання проводиться досить рідко, ламінат з фаскою не рекомендований, оскільки в щілинах почне накопичуватися дрібне сміття та пил.
Поради щодо вибору ламінату для підлоги
- Відтінок. Вибирати колір покриття підлоги необхідно після вибору міжкімнатних дверей, оскільки підібрати двері в колір підлоги набагато складніше. Найкраще придбати двері завчасно, після чого купити покриття та плінтус, що підходять до їхнього кольору.
- Пожежостійкість. За рівнем стійкості до займання весь ламінат для підлоги маркується за літерою В. Наприклад, В3 – високий показник вогненебезпечності, В2 – середній, В1 – низький рівень. Переважна більшість ламінату, що виробляється, має рівень В1.
- Висока міцність. Рівень міцності покриття підлоги безпосередньо пов'язаний з показником навантаження, тому матеріал слід вибирати з урахуванням кількості людей, які проживають в приміщенні, наявності меблів, необхідності її переміщення.
- Варіант укладання. Існує клейовий або замковий. Перший монтується за допомогою склейки торців плит. Вартість його дешевша, проте розібрати подібне покриття, щоб замінити пошкоджену дошку, вже не вийде. Замковий варіант характеризується кріпленням плит із використанням спеціальних пазів. Його можна укладати з будь-якого кута приміщення, при цьому ламінат не дає щілин, його можна вільно розібрати для заміни окремих елементів.
- Стійкість до вологи. У приміщення з високою вологістю краще укладати вироби на основі ПВХ, які не пропускають вологу. До вітальні або спальні підійдуть покриття на HDF-плиті, яка до 3 годин може переносити дію вологи без серйозних наслідків.
- Наявність формальдегіду. Надійне та безпечне покриття маркується позначкою «Е1», що означає мінімальний вміст формальдегіду, абсолютно нешкідливий для людей та домашніх тварин.
- Товщина. Більш товстий матеріал до 12 мм володіє великим шумопоглинанням і теплоізоляцією, він більш стійкий до ударів, набагато надійніший і довговічніший. Покриття з товщиною до 8 мм чудово підходить для житлових приміщень, а якщо його укласти на теплу підлогу, краще проводить тепло.
Купити ламінат у Києві та Україні
Компанія Parketpoisk реалізує покриття для підлоги вищої якості. Купити ламінат в Україні можна в інтернет-магазині компанії, яка успішно працює на ринку країни вже 11 років.
Особисто підібрати відповідний ламінат можна, якщо відвідати шоурум, розташований у Києві. Тут можна отримати всі необхідні консультації та відповіді на запитання. Доставка ламінату до Харкова, Львова, Вінниці, Одеси та інших регіонів України здійснюється за допомогою кур'єрської служби «Нова пошта».