Ваш комфорт - наш пріоритет!
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

СБ: 11:00–17:00

НД: Вихідний

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
0
Мій кошик

Агломерат чорний

Сортування:
спочатку дешевше за популярністю за назвою

Пробковий агломерат: варіанти застосування

Більшість сучасних будматеріалів є результатом досліджень та пошуку оптимальних рішень для різних умов експлуатації. Це штучний продукт, що за своїми характеристиками адаптований під конкретні завдання. У той же час на ринку можна знайти цілком гідну і абсолютно натуральну альтернативу. пробковий агломерат. Ці плити екологічно безпечні, а за своїми властивостями ні в чому не поступаються популярним аналогам.

Що це таке?

Поняття агломерату широко використовується в хімії та металургії для позначення сукупності однорідних частинок, міцно пов'язаних між собою. Що стосується пробкою цей термін розкривають суть технології виготовлення та кінцевої структури готового продукту. Тут у ролі тих самих “часток” виступає подрібнена до стану крихти різних фракцій кора однойменного дуба.

 

Цікаво! В одній тільки Португалії пробкові ліси розташовуються на території понад 700 тисяч гектарів. Це унікальна біосистема, яка є домом для багатьох ендемічних видів рослин та тварин. Щорічно такі ліси здатні поглинати понад 5 мільйонів тонн вуглекислого газу, даючи людині джерело відновлюваної сировини. кори.

У процесі виробництва крихта кори поміщається у спеціальну форму і відправляється під прес, де витримують високу температуру та тиск. В результаті з пробки у вигляді смоли виділяється її основний компонент – Суберін. Він і є основним сполучним компонентом, що утримує частки між собою міцними зв'язками.

Ключові характеристики

Унікальний органічний склад та пориста структура вихідної сировини в сукупності з методикою виготовлення дозволяють досягти наступних властивостей готових плит:

  • Щільність – від 100 до 120 кг/м2. куб.;

  • Теплопровідність – близько 0,037 Вт/(мК);

  • Вологість – не більше 8% за EN 1215;

  • Здатність вбирати вологу – до 0,5 кг/м кв. (згідно з EN 1609);

  • Вогнетривкість – клас Е за EN 13501;

  • Придатність до вторинної переробки – 100%;

  • Зниження ударного шуму – 20/40/30 дБ (значення вказані для низько-, середньо- та високочастотних звукових хвиль, відповідно);

  • Зниження повітряного шуму – 30/35/34 дБ (для НЧ, СЧ та ВЧ хвиль);

  • Довговічність – 45-50 років і більше.

Додаткові дослідження пробкового агломерату в галузі звукоізоляції також проводились підрозділом португальської компанії Amorim. Вони показують, що плита товщиною 50 мм має коефіцієнт звукопоглинання порядку 0,33-0,35.

Варіанти застосування

Пробковий агломерат є не обробним, а виключно технічним матеріалом, а тому використовується переважно як ізолятор. Його головне завдання – зниження інтенсивності поширення звукових та теплових хвиль через огородження. Конкретний напрямок застосування залежить від густини плити, яка виходить з-під преса:

  • До 95 кг/м. куб. – ’’акустичний’’ агломерат переважно для облаштування звукоізоляції;

  • До 120-130 кг/м. куб. – плити, які купують з метою теплоізоляції стін та перекриттів;

  • Більше 120 кг/м. куб. – агломерат, який використовується для облаштування противібраційних шарів для відповідної техніки та обладнання.

 

При правильному розміщенні та підборі типорозміру, та сама плита може одночасно виконувати кілька функцій. Тим не менш, фахівці рекомендують у кожному конкретному випадку робити ставку на правильний rdquo; тип матеріалу. В обов'язковому порядку потрібно проводити тепловий та акустичний розрахунок, щоб дізнатися необхідну товщину ізоляції. Виходячи з цього значення, підбирається конструктивна схема: розміщення пробкових плит в один або кілька шарів.

 

Приклад використання агломерату як вібро-, звукоізолятор можна бачити на ілюстрації внизу.

Виконуючи цю роботу самостійно важливо пам'ятати як мінімум дві ключові вимоги:

  1. Листи пробкової ізоляції повинні розміщуватися з боку розповсюдження звукових хвиль. Наприклад, якщо заважає шум від дороги, агломерат монтують на зовнішній стороні стін, даху;

  2. Чим більше шарів, тим ефективніше шумозаглушення. Розміщувати кожен наступний шар рекомендують із шаховим перекриттям попереднього (див. ілюстрацію внизу).

Приблизно на ті ж рекомендації можна орієнтуватися при використанні пробкового агломерату як утеплювач. Ключовим параметром також є товщина плити, що визначається в процесі теплового розрахунку будівлі. Можна приблизно орієнтуватися на статистику застосування пінополістиролу: у нього коефіцієнт теплопровідності приблизно дорівнює пробковому.

Як бачимо, розміщують пробковий агломерат як теплоізоляцію переважно зовні. В окремих випадках його поміщають усередині, наприклад, при конструктивній схемі “подвійна стіна”.

Особливі види пробкового агломерату із серії 3D Amorim, які можна придбати в Києві, можуть бути використані і для оздоблення інтер'єрів (стін, стель).

Їх товщина може досягати 50-70 мм, що в сукупності з рельєфом поверхні дозволяє естетичну функцію поєднати з практичною. Такий матеріал не тільки добре виглядає, але й пригнічує повітряний шум у приміщенні.

Вгору

Шановні відвідувачі!

У зв'язку з нестабільним курсом валют ціни можуть відрізнятись від діючих!
Будь ласка, уточнюйте ціни та наявність у наших менеджерів!