Ваш комфорт - наш пріоритет!
Графік роботи:

Будні: 10:00–18:00

СБ: 11:00–17:00

НД: Вихідний

Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
0
Мій кошик

Вибір ламінату: характеристика матеріалу та сфера застосування

Необхідність зробити ремонт наздоганяє одного разу кожного власника житла. Та й у офісних (та інших нежитлових) приміщеннях оновлювати дизайн доводиться регулярно. Основне завдання при виборі будівельних матеріалів – визначення найбільш відповідного типу покриття для підлоги та вибір відповідної загальної концепції дизайну.

Необхідність зробити ремонт наздоганяє одного разу кожного власника житла. Та й у офісних (та інших нежитлових) приміщеннях оновлювати дизайн доводиться регулярно. Основне завдання при виборі будівельних матеріалів – визначення найбільш відповідного типу покриття для підлоги та вибір відповідної загальної концепції дизайну.

Один із затребуваних та купованих будматеріалів –  ламінат . Популярність такого підлогового покриття обумовлена ​​багато в чому його властивостями:
 

  • естетична привабливість;
  •  стійкість до ушкоджень;
  •  простота монтажу;
  •  невибагливість у догляді.


До того ж ціна на ламінат здебільшого нижча, ніж  вартість паркету  або  масивної дошки  – інших лідерів серед видів покриття для підлоги.
Отже, ламінат – недорогий, міцний, довговічний матеріал, за допомогою якого можна змінити будь-яке приміщення. Чому саме таку підлогу обирають споживачі за наявності в магазинах величезного асортименту як дешевших, так і дорогих елітних пропозицій?
 

Технічні характеристики та експлуатаційні властивості ламінату


Ламінат – багатошарова конструкція. Кожен шар матеріалу скріплений спеціальними розчинами, смолами, виготовлений на основі HDF. Весь цей «шаровий пиріг» спресований під високим тиском за підвищених температур. Кожен шар несе своє навантаження і виконує певну мету:
 

  1. Верхній – ламінована плівка. Забезпечує вологостійкість покриття для підлоги, стійкість до утворення поверхневих пошкоджень - подряпин, потертостей. Захищає покриття від руйнування під впливом світла, бруду. Служить звукоізолюючим шаром.
  2. 2-й шар - декоративний. Саме він визначає те, як виглядатиме підлога. Виробники пропонують різні варіанти декоративного оформлення -  під деревоплитку  або інші текстури, що імітує.
  3. Основний шар – плита HDF. Завдяки використанню якісної сировини даний шар ламінату забезпечує стійкість покриття до зламів, сколів, тріщин, виникнення яких можливе під дією механічних навантажень.
  4. Нижній шар – стабілізуючий. Він створюється із пластику або паперу з використанням спеціальної смоли, що захищає верхні рівні від намокання, появи грибка, плісняви, деформації.

Загальна товщина такої «шарки» становить  від 6 до 12 мм  (залежно від класу та виду покриття). Хоча будова ламелей, як правило, схоже, експлуатаційні властивості різних типів покриття можуть відрізнятися.
 

Який ламінат краще купити? Підлогове покриття для дому та офісу


Вибирайте ламінат  з урахуванням того, де і як він використовуватиметься. Наприклад, для монтажу в житловій квартирі або в приватному будинку підійде матеріал з характеристиками і ціною в середньому сегменті. Для виробничих приміщень необхідно купити ламінат із високою стійкістю до механічних навантажень. У торгових та розважальних центрах укладають покриття, яке не пошкодиться під ногами великого потоку людей. Залежно від таких параметрів виділяють кілька класів ламінату:
 


Класи 21 і 22 - найдешевший, бюджетний варіант. Навіть за відсутності навантажень на підлогу, матеріал прослужить близько 5 років. Найчастіше таке покриття укладається на клей. Купити його актуально для кімнат, в яких не передбачене високе навантаження на підлоговий настил – спальня, їдальня.
Ламінат 23-го класу відрізняється вищою міцністю. Термін його служби – близько 6 років. Виберіть його для монтажу у дитячій, кухні, вітальні. Для коридору та холу краще придбати більш надійне покриття.
У невеликих офісах рекомендується стелити ламіноване покриття 31 класу, у громадських будинках із середнім механічним навантаженням актуальним буде ламінат 32 класу. А ось панелі з позначкою «33» – відмінний варіант для будь-яких приміщень, у тому числі з високою прохідністю, великою кількістю меблів, обладнання, техніки. Такий підлога прослужить не менше 10–15 років і може бути використаний як на виробництвах, так і вдома.
Якщо ж ламінат треба постелити на складах або у виробничих приміщеннях, дивіться на класи з 41 по 43.
Зрозуміти, для яких цілей призначені панелі, можна і за графічним зображенням. На виробах нижчого класу зображено «будиночок», а на тих, що можна купити для комерційних приміщень, - блочний будинок або фабрика.

На що варто звернути увагу при купівлі настилу, що ламінує? Параметрів вибору кілька:
 

  • Товщина панелей  – мінімальне значення не повинно бути нижчим за 7 мм, інакше розраховувати на міцність покриття не варто. Чим товщі покриття, тим надійніше замкове з'єднання і стабільніший ламінат.
  •  Щільність матеріалу. Розрахувати цей показник нескладно – використовуйте дані, надані виробником. Помножте площу будматеріалу в блоці на товщину дошки (інформація є на упаковці). Вагу упаковки поділіть на отримане число. Віддайте перевагу сировині, щільність якого вийшла вище значення 850 кг/м3.
  •  Гарантія Якщо гарантійного терміну виробник не дає – уникайте придбання матеріалу. Краще знати, до чого готуватися і коли знадобиться заміна покриття.
  •  І ще один критерій - не найважливіший, з експлуатаційної точки зору, але вагомий для кожного споживача дизайн. Вибирайте той ламінат, який вам подобається та стане яскравою деталлю інтер'єру.

 

Переваги та недоліки: наскільки гарний ламінат?


Ламінат  - недорогий, доступний в різних варіантах, досить міцний і витримує високі навантаження. Він не вимагає циклювання та шліфування, його не треба покривати лаком та маслом, за ним легко доглядати – можна мити з використанням миючих засобів або простою водою, пилососити, полірувати. На сучасному ламінаті не залишаються сліди від кігтів тварин, вм'ятини від підборів. Він не поглинає розлиті рідини і не спалахує від найменшої іскри. Настил може імітувати текстуру деревини, мармур, плитку, паркет, бетон.
Монтаж настилу з ламінованих панелей не потребує професіоналізму та спеціального інструменту. Укладати ламінат легко за допомогою замкових з'єднань Lock або Click. Розібрати таке з'єднання не важко, як і замінити пошкоджену частину. Але, все-таки, недоліки покриття теж є:
 

  • хоча ламінат безпечний для екології, але назвати його натуральним матеріалом не можна;
  •  навіть панелі зі звукоізоляційними властивостями не захищають повністю від проникнення шуму та звуків в обидві сторони;
  •  покриття вимагає ретельної обробки швів для того, щоб уникнути проникнення під них води.
  •  Але при зважуванні всіх плюсів і мінусів переваги ламінату значно переважують. На сьогодні це найкращий варіант покриття для підлоги з бюджетного вартісного сегменту.

 

Сфера застосування ламінованого покриття для підлоги


Експлуатаційні характеристики ламінату не обмежують можливості застосування. Єдині зони, в яких використовувати цей тип покриття не рекомендується - ванна та інші приміщення з високою вологістю. Щоправда, для таких приміщень є спеціальний  вологостійкий ламінат.  Такий ламінат можна виділити як окремий клас, який відноситься до дорогого преміум-сегменту.

Вибираючи ламінат, що підходить за властивостями та декоративними якостями, ви можете укладати його в житлових кімнатах, в магазинах, офісах, аптеках, торгових центрах, готелях, хостелах та інших місцях. Купуйте настил, враховуючи його клас, товщину панелей, спосіб їх кріплення між собою і до основи, можливе прогнозоване навантаження, термін експлуатації. Якщо у планах немає повторення ремонту, вибирайте покриття із тривалим експлуатаційним терміном. Не забувайте – підлога повинна гармоніювати з іншими елементами дизайну.

Поділитися
Telegram
Viber
Поділитися
Поділитися
Новий коментар
Увійти за допомогою
Надіслати
Вгору

Шановні відвідувачі!

У зв'язку з нестабільним курсом валют ціни можуть відрізнятись від діючих!
Будь ласка, уточнюйте ціни та наявність у наших менеджерів!